Abeille

Moikka abi!
Aallon tuotantotalouden opiskelijoiden yhdistyksen abisivut löydät täältä! Olemme tiivis ja aktiivinen yhteisö, jossa jokaiselle löytyy oma paikka. Järjestämme jäsenillemme monipuolista ohjelmaa yritysivierailuista sitseihin ja erilaisista valmennuksista hengailuiltoihin. Yhdistyksen jäsenille järjestetään myös viikottaista urheilua ja epäsäännöllisiä lajikokeiluita. Lisäksi taistelemme yhdistyksenä mitaleista yliopistojen sarjakisoissa. Otaniemessä, missä Aalto-yliopisto sijaitsee, teekkarikulttuuri elää vahvana ja tekemistä löytyy jokaiselle omien kiinnostuksen kohteiden mukaan myös opiskelijayhdistyksen ulkopuolelta muun muassa AYY:n alayhdistyksistä ja koko Aallon yhteisistä tapahtumista.

Abisivuilta löytyy tietoa alamme opinnoista, opiskelijaksi hakemisesta ja pääsykokeista, sekä materiaalia pääsykoelukuun. Lisäksi löytyy tarinoita siitä, millaisia reittejä abit ovat aiemmin tutalle päätyneet, ja lisää tietoa Otaniemen opiskelijaelämästä. Mikäli kysymyksiä herää, niitä voi laittaa opiskelijayhdistyksemme abivastaavalle Maijulle (maiju.aspegren@aalto.fi).

No comments yet.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.